lekarz okulista

Andrzej Grąbczewski

andrzej_strona

Jestem lekarzem, absolwentem II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Od 2018r. pracuję w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie (Marszałkowska 24/26), najpierw jako rezydent okulistyki, obecnie jako specjalista okulistyki i starszy asystent. Od 2022 r. przyjmuję pacjentów w Akademii Oka (Przeworska 4). Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób oczu przedniego jak i tylnego odcinka oka u dzieci i dorosłych. 

Wykonuję pełen profil badań okulistycznych – USG i UBM gałki ocznej, AS-OCT oraz OCT plamki żółtej i tarczy nerwu wzrokowego. Kwalifikuję pacjentów do operacji zaćmy, refrakcyjnej wymiany soczewki, wszczepienia soczewek fakijnych (ICL) oraz procedur laserowej korekcji wady wzroku. Wykonuję zabiegi laserowe na przednim odcinku gałki ocznej – irydotomię i kapsulotomię przednią i tylną. Mam doświadczenie w diagnostyce i leczeniu pacjentów z jaskrą (również po operacjach przeciwjaskrowych), po przeszczepieniu rogówki, ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem (AMD) oraz opiece nad pacjentami z zapaleniami błony naczyniowej. Zajmuję się również diagnostyką i leczeniem rozpowszechnionych obecnie zaburzeń powierzchni oka (zespołem suchego oka) oraz dysfunkcji gruczołów Meiboma. Wykonuję w tym zakresie pełną diagnostykę (m.in. meibografia, badanie mikroskopowe w kierunku nużeńca) oraz zabiegi (IPL, Lipiflow). W obszarze okulistyki dziecięcej interesują mnie nowoczesne metody hamowania progresji krótkowzroczności oraz poradnictwo w tym zakresie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Siatkówki (EURETINA) oraz Europejskiego Towarzystwa ds. Suchego Oka (EuDES).

MOje umiejętności

Andrzej
lekarz okulista

Widzenie ma znaczenie !

Poznaj nas lepiej !